Anasayfa
Adres: Ehlibeyt Mahallesi Tekstilciler Cad. Yapım İş Merkezi No:35/C Balgat Çankaya/ANKARA

Sertifikalı Yanmaz Ses İzolasyon Süngerleri

Ses izolasyon süngeri yapı ve mekanlarda oluşan gürültü kaynaklı problemlerin önlenmesi amaçlı duvar, tavan ve zeminlerde uygulanmaktadır.

 • Müzik Stüdyoları - Akustik mekanlarda ses izolasyonu sağlamak amaçlı kullanılabilmektedir.
 • Toplantı Salonları -Toplantı ve konferans salonlarında iç mekan ses yalıtımı uygulamaları.
 • Makine Daireleri - Yüksek gürültü oluşturan jeneratör gibi makinelerin yalıtımlarında süngerler kullanılabilmektedir.

zemin ses izolasyonu duvar ses izolasyonu

 

Ses İzolasyon Süngeri

Ses İzolasyon Süngeri: Hava ve titreşim kaynaklı oluşan gürültü, rahatsız edici seslerin geçiş kaybına uğratılması ve sönümlenmesi için duvarlarda, tavanlarda ve zeminlerde kullanılabilen ses izolasyon süngerleri alçıpan arası, tuğla arası, çelik - ahşap duvar profillerinde uygulanabilmektedir. Tüm Ürünleri İncele

bondex sünger

Bondex Ses İzolasyon Süngeri

Yüksek yoğunlukta olması sayesinde alt ve yüksek frekanslı gürültülerin ses geçiş kaybına uğratılmasında yapı ve mekanların tüm bölgelerinin kaplanması sonucu belli bir derecede ses izolasyonu sağlamaktadır.
akustik sünger

Yanmaz Akustik İzolasyon Süngeri

Açık gözenekleri sayesinde gürültü sönümleme ve ses yutumu sağlayan özel üretilmiş poliüretan veya melaminden üretimi yapılmakta olan yanmaz, alev almaz ses izolasyon süngerleridir. Farklı desenlerde ve kalıplarda üretimleri yapılabilmektedir.
basotect melamin

Basotect Melamin Akustik Köpük

Antibakteriyel ve yanmaz özellikte olan bu ürünümüz melaminden imal edilen basotect adı verilen özel 1. sınıf Alman Basf firmasından ham madde temini gerçekleştirilerek üretilmektedir.
tekno touch

Renkli Ses İzolasyon Süngeri

Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda renkli, desenli olarak göze hoş gelen akustik süngerler üretimine başladık. Farklı ebatlarda farklı renklerde melamin veya poliüretandan üretimi yapılabilmektedir.

Kazan Dairesinde Gürültü Engelleme

Kazan daireleri, makine daireleri gibi ortamlarda ses yoğunluğu fazlasıyla problem yaratan alanlardandır. Komşuların ve ya apartman sakinlerinin rahatsız olmaması açısından gerekli ses izolasyon uygulamasının tamamlanması gerekmektedir.

Mekanda meydana gelen ses problemi için cihazların konacağı yerin seçilmesi , duvarların kalın ve dolu malzeme kullanılması, akustik düzenleme yapılması gibi önlemler alınması gerekmektedir.

Bu gibi yüksek ses temposunun olduğu alanlarda bondex süngerpan ve ya bariyerli akustik süngerler kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak malzeme alana göre doğru seçilmeli ve doğru uygulanmalıdır. Yoğunluğu ve kalınlığı yüksek olan malzemeler ile yapılan uygulamalar yüksek performans sağlayabilmektedir.

Alçıpan Arası Ses Yalıtım Ürünleri

Sesin ortamdaki yayılmasını kontrol altına almak amacıyla ses yalıtım uygulamaları büyük önem taşımaktadır. Ses yalıtım malzemelerinin her birinde ses yutma potansiyeli vardır. Ses yalıtımı yapılırken bu ses yutma potansiyelleri en yüksek olan madderler kullanılır. Doğru keşif ve analiz yapılarak beklentileri karşılayacak bir ürün ve uygulama seçilmelidir.

Müzik sesleri, konuşma sesleri gibi problemleri yapılarda sesin iletimi ve gürültü oluşumu oluşturmaktadır. Bina, konut gibi alanlarımızda duvarlar arası oluşan ses geçişleri ses yalıtım uygulmalarıyla etkili bir ses yalıtımı sağlanılabilmektedir. Mekanda uygun keşif doğrultusunda , doğru malzeme ve çalışma sonucunda istenilen yalıtım performansı sağlanmış olur.

Duvarlar arasında yapılacak döşemede, alçıpan arasında kullanılan ses yalıtım malzemeleri olarak genellikle bondex süngerpan kullanılabilmektedir. Ses yalıtım malzemesi kolaylıkla yapıştırıcı ile yapıştırılabilmektedir. Malzemenin üzerine tekrar bi kat alçıpan çekilerek gerekli ses yalıtım uygulaması yapılmış olur. Ses kesintisi için rebonded bondex süngerpan 50 mm 150 dNs yoğunluktaki etkili malzemeyi önermiştik. Bunun dışında akustik süngerlerin bariyerli olan modelleri de uygulanabilmektedir. İki sünger arasına Epdm Kauçuk Ses Bariyeri lamine edilerek direk etkili bir ses kesintisi sağlanılır.

 

Üst Kattan Gelen Seslerin İzolasyonu

En çok dikkat edilmesi gereken ses yalıtım uygulamalarından biride katlar arası ses yalıtım uygulamalarıdır. Günümüzde en büyük sorunlardan bir tanesi olan gürültü kirliliği insanları evlerde de rahatsız edebilmektedir. Bu nedenle yaşam alanlarının korunabilmesi ve gürültünün azaltılması için yalıtım uygulamalarının  doğru yapılması gerekmektedir.

Katlar arası ses yalıtımı, ortam sesleri ve darbe seslerinin iki kat arasındaki geçişi önleyerek alandaki topuk ve titreşim seslerini kesmeyi hedeflemektedir. Bu tip uygulamalarda kullanılan malzemeler ile aynı anda hem darbe hem de ortam sesi yalıtımı yapması amaçlanmaktadır.

Zeminlerde yapılacak ses izolasyonu uygulamasında dikkat edilmesi gereken husus kullanılacak malzemenin yoğunluk ve kalınlığının doğru seçilmesidir. Esnek malzemelerin darbe emme yeteneği daha yüksektir.

Müzik Odalarında Ses Yalıtımı

Akustik çalışmalar yapılan müzik odalarında ses yalıtımı yapılması gereken ciddi çalışmalardan birisidir. Akustik düzeneleme sağlayan malzemelerin ortamda ayrıca dekor açısından da hoş bir görünüm kazandırması gerekmektedir.

Müzik odalarında içeriye gelen sesler ve ya dışarıya çıkan sesler ortamda rahatsızlık hissi uyandırabilir. Bunu önlemek adına duvar, tavan ve zeminlerde ses yalıtım malzemeleri ile etkili bir ses yalıtımı sağlayabilirsiniz. 

Akustik seslerin düzenlemesi ve yüksek ses problemlerinin kesilmesi açısından kayıt odaları, müzik odaları ve stüdyo gibi alanlarda ses yalıtım malzemeleri ve uygulamaları sağlanmaktadır.

Jeneratörlerde Ses İzolasyonu

Jeneratör Odalarında meydana gelen titreşimli cisimlerin oluşturduğu yoğun ses problemleri için ses yalıtım uygulamaları yapılması gerekmektedir. Jeneratör odası ve kabinlerdeki ses izolasyonları yapımında kullanılan malzemelerin tamamen yanmaz ürün olması gerekmektedir. 

Titreşimli sesler için kauçuk parke veya şap altı uygulamalarında kullanılan malzemeler zemine serilerek ses izolasyonu sağlanmaktadır. Bu gibi alanlarda duvarlar için bariyerli akustik süngerler veya bondex süngerpan kullanılabilmektedir. Güçlü ses kesintisi sağlansın isteniyorsa epdm bariyerli süngerler kullanılır. Epdm Bariyer güçlü ses kesici bir malzeme olduğundan akustik süngerle lamine edilerek sıklıkla bir çok uygulamalarda kullanılabilmektedir.

Alışveriş merkezleri, oteller gibi açık alanlarda chiller, jeneratör gibi makine ekipmanları için gürültü kontrol ses izolasyon uygulama hizmeti ve malzemeleri sunmaktayız.

Yüksek Performanslı Ses İzolasyonu

Ses izolasyon uygulamaları insan sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Etkili ses yalıtım uygulamalarıyla ortamdaki ses kesintisi sağlanılabilir. Eko, yankı gibi ses karmaşaları yok edilebilmektedir. En üst düzeyde yapılan uygulamalar sonucu daha huzurlu ortamlar sağlanmaktadır.

Ses şiddetini doğrudan keserek etkili performans sağlamak için yoğun ve kalın malzemenin kullanılması gerekmektedir. Malzemenin ayrıca bariyerli olması daha etkili bir performans elde edilmesini sağlamaktadır. Epdm Kauçuk Ses Bariyeri ile birlikte akustik süngerin lamine edilmesiyle yoğun bir malzeme oluşturulur.

İnsanlar psikolojik ve fiziki sağlık için sakin ve sessiz ortamlara gereksinim duymaktadır. Sokak gürültüsü, komşudan gelen ses, makine daireleri, trafik gibi rahatsızlık yapan ses kaynaklarına karşı alınabilecek tedbirlerin başında ses izolasyon uygulamaları gelmektedir.

 

Yeni Ürünlerimiz

 • Bondex Ses İzolasyon Süngeri

  Rebonded Bondex Süngerpan, atık sünger ve kumaş parçacıkalrının geri dönüşümünden üretilmektedirler. 120 ve 150 DNS yoğunluklarda üretimi gerçekleştirilen bondex süngerpan müşteri talebi doğrultusunda istenilen yoğunluk ve kalınlıklarda üretimi gerçekleştirilebilmektedir.

  Read more...  
 • Akustik Yumurta Viyol Yanmaz Köpük

  Yüzeyi viyol yumurta profiline sahip akustik ses absorbe sağlayan yanmaz özellikte 1. sınıf ham maddeler ile üretimi yapılan akustik üründür. 90 kg/m3 yoğunluğa kadar üretimi sağlanabilmektedir.

  Read more...  
 • Spesiyal Akustik Yanmaz Ürün

  Standart olarak 35-38 mm kalınlık olarak üretimi yapılabilen yüzeyi oval şeklinde olan yepyeni bir akustik sünger. Yine yanmazlık belgesi bulunan bu ürünün plakaları 100cm*100 şeklinde yapışkanlı veya yapışkansız olarak yapılabilmektedir.

  Read more...

Tekno Akustik Mimarlık Proje Tasarım İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Gürültü izolasyonu, akustik ses yalıtımı sektöründe faaliyet gösteren firmamız her zaman daha yeni ürünleri sizlere sunabilmek adına araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır. İlk olarak amacımız doğru ürünlerin en uygun maliyetler ile uygulanması ve maksimum performans alınmasını sağlamaktır. Sadece malzeme satışını değil uygulamalarını da gerçekleştirdiğimiz bu ürünlerin tamamı sertifikalı ve gerekli kalite belgeleri mevcut ürünlerdir.