Alçıpan Arası Ses Yalıtım Ürünleri
Ofis İrtibat : 0216 557 61 90
İstanbul - Türkiye

Alçıpan Arası Ses Yalıtım Ürünleri

Sesin ortamdaki yayılmasını kontrol altına almak amacıyla ses yalıtım uygulamaları büyük önem taşımaktadır. Ses yalıtım malzemelerinin her birinde ses yutma potansiyeli vardır. Ses yalıtımı yapılırken bu ses yutma potansiyelleri en yüksek olan madderler kullanılır. Doğru keşif ve analiz yapılarak beklentileri karşılayacak bir ürün ve uygulama seçilmelidir.

Müzik sesleri, konuşma sesleri gibi problemleri yapılarda sesin iletimi ve gürültü oluşumu oluşturmaktadır. Bina, konut gibi alanlarımızda duvarlar arası oluşan ses geçişleri ses yalıtım uygulmalarıyla etkili bir ses yalıtımı sağlanılabilmektedir. Mekanda uygun keşif doğrultusunda , doğru malzeme ve çalışma sonucunda istenilen yalıtım performansı sağlanmış olur.

Duvarlar arasında yapılacak döşemede, alçıpan arasında kullanılan ses yalıtım malzemeleri olarak genellikle bondex süngerpan kullanılabilmektedir. Ses yalıtım malzemesi kolaylıkla yapıştırıcı ile yapıştırılabilmektedir. Malzemenin üzerine tekrar bi kat alçıpan çekilerek gerekli ses yalıtım uygulaması yapılmış olur. Ses kesintisi için rebonded bondex süngerpan 50 mm 150 dNs yoğunluktaki etkili malzemeyi önermiştik. Bunun dışında akustik süngerlerin bariyerli olan modelleri de uygulanabilmektedir. İki sünger arasına Epdm Kauçuk Ses Bariyeri lamine edilerek direk etkili bir ses kesintisi sağlanılır.

 

Tekno Foam Akustik İzolasyon Malzemeleri San. Tic .Ltd. Şti.

Gürültü izolasyonu, akustik ses yalıtımı sektöründe faaliyet gösteren firmamız her zaman daha yeni ürünleri sizlere sunabilmek adına araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır. İlk olarak amacımız doğru ürünlerin en uygun maliyetler ile uygulanması ve maksimum performans alınmasını sağlamaktır. Sadece malzeme satışını değil uygulamalarını da gerçekleştirdiğimiz bu ürünlerin tamamı sertifikalı ve gerekli kalite belgeleri mevcut ürünlerdir.