Bariyerli Akustik Sünger
Ofis İrtibat : 0216 557 61 90
İstanbul - Türkiye

Bariyerli Akustik Sünger

bariyerli akustik sünger

İki akustik sünger arasına epidyem ses bariyeri konularak oluşturulur. Yüzeyindeki akustik sünger poliüretan maddesinden elde edilir. Ses emici özellikteki bu akustik süngerler seslerin kontrol altına alınmasını sağlayarak istenilen seviyelere getirir. Eko ve yankılanma gibi ses problemlerinin oluşmasına olanak vermez.

Akustik sünger tek başına ses yalıtımında şiddetli gürültüleri yeterli oranda kesemez. Epdm ses bariyerli ile birlikte kullanılarak seslerin geçiş kaybına uğratılmasını sağlar. Gürültülerin dış ortama çıkmasına yada dış ortamdan içeriye ses girişine engel olur. Bariyerli akustik sünger yüksek yoğunlukta olduğu için istenilen seviyede ses yalıtımı sağlar.

Bariyerli akustik süngerler düz yada desenli olarak üretilir. Desenli olanlar yumurta, labirent, piramit ve spesiyal formlarında elde edilir. Farklı kalınlıklar ve yoğunluklarda elde edilebilir. Yanmazlık özelliği kazandırılır. Tavan ve duvar uygulamalarında ses geçişlerini engellemek için kullanılır.

Bariyerli akustik sünger yapıştırılarak uygulanmaktadır. Bu uygulama için özel solid bazlı yapıştırıcısı bulunur. Yapıştırıcının bir rulo yardımıyla uygulama yapılacak bölgeye sürülmesiyle bariyerli akustik sünger yapıştırılır. İsteğe göre kendinden yapışkanlı olarak üretilebilir. Nemden etkilenmez ve küf tutmaz. Uzun ömürlüdür. Geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Bariyerli Akustik Sünger Kullanım Alanları

Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, enstrüman - çalgı odası, piyano odası, bateri odası, konser salonu, reji odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, atış pligonu, disco - bar, kompresör odası, jeneratör kabini, kazan dairesi, hidrofor odası, makine dairesi, asansör dairesi, düğün salonu, tekne motor kabini vb.

Bariyerli Akustik Sünger Özellikleri

  • Yanmaz özelliktedir.
  • Ateşle temeasında erimez ve damlacık oluşturmaz.
  • ISO kalite belgeli bir üründür.
  • Yanmazlık standartlarına uygundur.
  • Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
  • Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
  • Yüksek ses yutum katsayısına sahiptir.

Tekno Foam Akustik İzolasyon Malzemeleri San. Tic .Ltd. Şti.

Gürültü izolasyonu, akustik ses yalıtımı sektöründe faaliyet gösteren firmamız her zaman daha yeni ürünleri sizlere sunabilmek adına araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır. İlk olarak amacımız doğru ürünlerin en uygun maliyetler ile uygulanması ve maksimum performans alınmasını sağlamaktır. Sadece malzeme satışını değil uygulamalarını da gerçekleştirdiğimiz bu ürünlerin tamamı sertifikalı ve gerekli kalite belgeleri mevcut ürünlerdir.