Ses İzolasyon Süngerleri Nedir ve Nerelerde Kullanılır
Ofis İrtibat : 0216 557 61 90
İstanbul - Türkiye

Ses İzolasyon Süngerleri Nedir ve Nerelerde Kullanılır

article 1

Ses izolasyon süngerleri, istenmeyen ve rahatsız edici gürültüleri izole edebilmek için uygulanan malzemelerdir. Bu malzemelerde alternatif çeşitler sunulmaktadır. Farklı yoğunluk, kalınlık ve ebatlarda üretilmektedir. Mekanlarda göre ve seslerin şiddetlerine göre farklı malzemeler kullanılmaktadır.

Ses izolasyon uygulaması tavan, zemin ve duvarlara yapılmaktadır. Ses izolasyon süngerleride tavan ve duvarlara uygulanabilen malzemelerdir. Ses geçişlerinin engellenmesinde ve akustik düzenleme sağlanmasında ses izolasyon süngerleri kullanılmaktadır. Ses problemlerinin ortadan kaldırılabilmesinin tek yolu ses yalıtım ve akustik düzenleme uygulaması yaptırmaktır.

Ses yalıtımında kullanılacak malzeme dikkatle seçilmelidir. Kesilecek seslerin şiddetlerine göre kullanılacak malzemenin belirlenmesi, yoğunluğu ve kalınlığı önemli konulardır. Doğru seçilmiş malzemenin uygulanması ile ses geçişleri engellenebilmektedir. Günümüzde ses yalıtımınında yaygınlaşması ile ses izolasyon süngerleri hemen hemen her mekanda ve alanda kullanılabilen malzemelerdir.

 

Ses İzolasyon Süngerleri Nerelerde Kullanılır

Evlerde, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, konser salonu, enstrüman - çalgı odası, bateri odası, piyano odası, televizyon stüdyoları, radyo stüdyoları, prova odası, disco - bar, kompresör odası, makine dairesi, jeneratör odası, hidrofor odası, ofis, çağrı merkezi, toplantı salonu, ev sinema odası, sinema salonu, kazan dairesi, tekne motor kabini gibi ve benzeri mekanlarda kullanılmaktadır. Kısaca ses izolasyon süngeri her alanda ve mekanda kullanılabilmektedir.

 

Ses İzolasyon Süngerleri

  • Rebonded Bondex Süngerpan
  • Bariyerli Sünger
  • Basotect Melamin Sünger
  • Düz Akustik Sünger
  • Yumurta Akustik Sünger
  • Piramit Akustik Sünger
  • Labirent Akustik Sünger
  • Spesiyal Akustik Sünger

Tekno Foam Akustik İzolasyon Malzemeleri San. Tic .Ltd. Şti.

Gürültü izolasyonu, akustik ses yalıtımı sektöründe faaliyet gösteren firmamız her zaman daha yeni ürünleri sizlere sunabilmek adına araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır. İlk olarak amacımız doğru ürünlerin en uygun maliyetler ile uygulanması ve maksimum performans alınmasını sağlamaktır. Sadece malzeme satışını değil uygulamalarını da gerçekleştirdiğimiz bu ürünlerin tamamı sertifikalı ve gerekli kalite belgeleri mevcut ürünlerdir.