Bariyerli Süngerpan
Ofis İrtibat : 0216 557 61 90
İstanbul - Türkiye

Bariyerli Süngerpan

bariyerli süngerpan

İki tane süngerpanın arasına epidyem ağır ses bariyeri konularak bariyerli süngerpan oluşturulur. Süngerpan, küçük sünger parçacıklarının sıkıca yoğun bir şekilde birleştirilmesinden oluşur. Epdm ses bariyeride yüksek yoğunlukta bir malzemedir. Bu iki malzemenin birleştirilemesiyle gürültü şiddeti yüksek olan sesler izole edilebilir.

Gürültülü mekanlarda seslerin geçiş kaybına uğratılması amacıyla kullanılmaktadır. Tavan ve duvar ses yalıtım uygulamalarında kullanılır. Ses kesici özellikte bir malzemedir. Doğru uygulama ile ses yalıtımında istenilen sonuçları elde etmek mümkündür. Dış ortamdan içeriye giren sesleri ve içeriden dış ortama çıkan gürültülerin geçişlerine engel olur.

Bariyerli süngerpan gürültünün yoğun olduğu mekanlarda kullanılır. Yüksek ses yalıtım performansı sergileyen bariyerli süngerpan yanmaz özelliktedir. Nemden etkilenmez ve küf tutmaz. Kalite ve yanmazlık standartlarına uygundur.  Süngerpan 110 - 180 dns arasında yoğunlukta elde edilebilir. Arasına konulan ses bariyeri 1000 dns yoğunluktadır.

Bariyerli süngerpan tavan yada duvara yapıştırılarak uygulanmaktadır. Uygulamada özel solid bazlı yapıştırıcısı kullanılır. Uygulanacağı bölgeye yapıştırıcı sürüldükten sonra bariyerli süngerpan yapıştırılır. Farklı kalınlıklarda üretilir. Yüksek ses yutum katsayısına sahiptir. Plaka boyutu 100 x 100 cm dir.

Bariyerli Süngerpan Kullanım Alanları

Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, reji odası, prova odası, piyano odası, bateri odası, enstrüman - çalgı odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, düğün salonu, atış poligonu, sinema salonu, tiyatro salonu, ev sinema odası, konferans salonu, toplantı salonu, hastane, kompresör odası, hidrofor odası, kazan dairesi, makine dairesi, konser salonu, tekne motor kabini vb.

Bariyerli Süngerpan Özellikleri

  • Ses kesici bir malzemedir
  • Yanmaz özelliktedir.
  • Ateşle temasında erimez ve damlacık oluşturmaz.
  • Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
  • ISO kalite belgesi mevcuttur.
  • Yanmazlık standartlarına uygun üretilir.
  • Yüksek ses yutum katsayısına sahiptir.
  • Plaka boyutu 100 x 100 cm

Tekno Foam Akustik İzolasyon Malzemeleri San. Tic .Ltd. Şti.

Gürültü izolasyonu, akustik ses yalıtımı sektöründe faaliyet gösteren firmamız her zaman daha yeni ürünleri sizlere sunabilmek adına araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır. İlk olarak amacımız doğru ürünlerin en uygun maliyetler ile uygulanması ve maksimum performans alınmasını sağlamaktır. Sadece malzeme satışını değil uygulamalarını da gerçekleştirdiğimiz bu ürünlerin tamamı sertifikalı ve gerekli kalite belgeleri mevcut ürünlerdir.