Basotect Melamin Sünger
Ofis İrtibat : 0216 557 61 90
İstanbul - Türkiye

Basotect Melamin Sünger

 Basotect melamin sünger, antibakteriyel özellikte elde edilen, kimyasal madde katkısı yapılmadan yanmazlık sağlanan akustik özellikte bir ses yalıtım süngeridir. Ses emici özellikte ve ses yutum katsayısı yüksek olan bir malzemedir. Düşük yoğunlukta ve hafif bir malzeme olduğu için kolayca uygulanmaktadır. Üretimi melamin köpükten sağlanmaktadır.

Kalınlıkları 30 mm - 40 mm olarak elde edilmektedir. Üretim rengi gri ve beyazdır. Düz ve desenli olarak imal edilmektedir. Desenleri yumurta, labirent, spesiyal ve piramit formlarında yapılmaktadır. Kalite ve yanmazlık standartlarına uygun bir şekilde üretimi yapılmaktadır. Esnek bir yapısı vardır ve hafif bir malzemedir.

Melamin sünger akustik mekanlarda ses sorunlarının giderilmesi amacıyla kullanılabilmektedir. Kullanım amaçları arasında ses yalıtımı sağlamakta vardır. Ses yutum katsayısı yüksektir ve ses yalıtım performansı mükemmeldir. Şiddeti yüksek olan gürültülerin izole edilebilmesi için melamin süngerin bariyerli modeli kullanılmalıdır.

Antibakteriyel özellikte olması nedeniyle hastane ve okul gibi hassas mekanlarda çok tercih edilmektedir. Uygulaması yapıştırma usulü ile yapılmaktadır. Hafif bir malzeme olması nedeniyle uğraştırmadan kolayca yapışmaktadır. Uygulamada özel yapıştırıcısı olan solid kullanılmalıdır. Farklı yapıştırıcılar süngere zarar verebilir yada iyi yapıştıramayabilir.

BASOTECT MELAMİN SÜNGER KULLANIM ALANLARI

Hastane, odyo kabini, okul, atış poligonu, reji odası, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, prova odası, bateri odası, piyano odası, enstrüman - çalgı odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, disco - bar, kompresör odası, jeneratör kabini, makine dairesi, kazan dairesi, soğutma grubu, hidrofor odası, konser salonu, düğün salonu, tekne motor kabini, endüstriyel alanlarda, akustik düzenleme ve ses yalıtımı istenen yerlerde, mekanik tesisat uygulamalarında ve bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

BASOTECT MELAMİN SÜNGER ÖZELLİKLERİ

  • Antibakteriyel bir süngerdir.
  • Akustik süngerler sınıfına girmektedir.
  • Yanmaz özellikte bir süngerdir.
  • Ateşle temasında erimez ve damlacık oluşturmaz.
  • Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
  • Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir.
  • ISO kalite belgesi mevcuttur.
  • Yanmazlık standartlarına göre üretilmiştir.
  • Ses yutum katsayısı yüksektir.

Tekno Foam Akustik İzolasyon Malzemeleri San. Tic .Ltd. Şti.

Gürültü izolasyonu, akustik ses yalıtımı sektöründe faaliyet gösteren firmamız her zaman daha yeni ürünleri sizlere sunabilmek adına araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır. İlk olarak amacımız doğru ürünlerin en uygun maliyetler ile uygulanması ve maksimum performans alınmasını sağlamaktır. Sadece malzeme satışını değil uygulamalarını da gerçekleştirdiğimiz bu ürünlerin tamamı sertifikalı ve gerekli kalite belgeleri mevcut ürünlerdir.