Bondex Süngerpan
Ofis İrtibat : 0216 557 61 90
İstanbul - Türkiye

Bondex Süngerpan

bondex süngerpan

 Bondex süngerpan sıkıştırılmış yoğun bir süngerdir. Üretiminde süngerler çok küçük parçacıklar haline getirilmektedir. Daha sonra tekrardan sıkı ve yoğun bir şekilde birleştirilip süngerpan meydana getirilmektedir. Yüksek yoğunluğa sahiptir. Bu sayede mükemmel bir ses yalıtım performansı sergilemektedir. Ses yalıtım performansı yüksektir.

Rebonded bondex süngerpan 110 dns - 180 dns arası yoğunluklarda ve 10 mm - 70 mm arası kalınlıklarda imal edilmektedir. Üretimi 1 m2 lik levhalar şeklinde sağlanmaktadır. Bondex süngerpan, akustik süngerlerin ses izolasyonunda yetersiz kaldığı mekanlarda kullanılmaktadır. Tavan, zemin ve duvar ses izolasyon uygulamalarında kullanılmaktadır.

Şiddet seviyesi yüksek olan gürültülerin izole edilmesinde bondex süngerpan bariyerli olarak kullanılmaktadır. Rebonded bondex süngerpanın bariyerli modeli üst düzey bir performans sergilemektedir. Ses geçişlerinin engellenmesini sağlamaktadır. Sıkıştırılmış bir şekilde imal edilen süngerpan ses kesici özellikte bir malzemedir.

Yanmaz özellikteki süngerpan birinci sınıf kaliteye sahiptir. Ses yalıtım süngerlerinin özel yapıştırıcısı olan solid ile uygulaması yapılmaktadır. Başka yapıştırıcılar ile yapıştırılma işlemi yapılırsa süngere zarar verebilir ve iyi bir yapışma işlemi gerçekleşmeyebilir. Bu nedenle uygulamada solid yapıştırıcı kullanılması önemlidir.

BONDEX SÜNGERPAN KULLANIM ALANLARI

 Hastane, ev, binalarda,  okul, atış poligonu, reji odası, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, prova odası, bateri odası, piyano odası, enstrüman - çalgı odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, disco - bar, kompresör odası, jeneratör kabini, makine dairesi, kazan dairesi, soğutma grubu, hidrofor odası, konser salonu, düğün salonu, sinema salonu, ev sinema odası, iş yerleri, çağrı merkezleri, tekne motor kabini, endüstriyel alanlarda, akustik düzenleme ve ses yalıtımı istenen yerlerde, mekanik tesisat uygulamalarında ve bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

BONDEX SÜNGERPAN ÖZELLİKLERİ

  • Ses kesici bir malzemedir.
  • Yanmaz özelliktedir.
  • Yoğunlukları 50 dns - 70 dns - 90 dns dir.
  • Kalınlıkları 10 mm - 70 mm dir.
  • Ses izolasyon performansı yüksektir.
  • Tavan, zemin ve duvar ses izolasyon uygulamalarında kullanılmaktadır.
  • Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir.

Tekno Foam Akustik İzolasyon Malzemeleri San. Tic .Ltd. Şti.

Gürültü izolasyonu, akustik ses yalıtımı sektöründe faaliyet gösteren firmamız her zaman daha yeni ürünleri sizlere sunabilmek adına araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır. İlk olarak amacımız doğru ürünlerin en uygun maliyetler ile uygulanması ve maksimum performans alınmasını sağlamaktır. Sadece malzeme satışını değil uygulamalarını da gerçekleştirdiğimiz bu ürünlerin tamamı sertifikalı ve gerekli kalite belgeleri mevcut ürünlerdir.