Düz Basotect Melamin Sünger
Ofis İrtibat : 0216 557 61 90
İstanbul - Türkiye

Düz Basotect Melamin Sünger

düz basotect melamin sünger

Yüzey formu düz, gri yada beyaz renkte melamin köpük adı verilen maddeden üretilir. Bakteri üretmez özelliktedir. Yüksek ses yutum katsayısına sahiptir. Ses emici özelliktedir ve akustik düzenleme uygulamalarında kullanılır. Yapısında kimyasal madde içermemektedir. Ses yalıtım performansı üst düzeydir.

Düz basotect melamin sünger adından anlaşılacağı üzere yüzey formu düzdür. Gri ve beyaz renklerde elde edilmektedir. Kalite standartlarına uygun bir şekilde üretimi yapılır. Bakteri üretmez, antibakteriyel özelliktedir. Hafif ve esnek yapıdaki düz basotect melamin süngerin yanmazlık ve kalite belgeleri mevcuttur.

Ses sorunlarının oluştuğu mekanlarda, ses karmaşasını engellemek ve seslerin kalitesini yükseltmek amacıyla uygulanır. Sesleri geçiş kaybına uğratır. Tek başına iyi bir ses yalıtım performansı sergileyemez. Ses kesici özellikteki epdm ses bariyeri ile birlikte kullanıldığında şiddetli gürültüleri izole edebilir. 

Düz basotect melamin süngerde diğer akustik süngerler gibi solid bazlı özel yapıştırıcısı ile uygulanır. Bu yapıştırıcı rulo ile duvar yada tavana sürülür. Daha sonra düz basotect melamin sünger yapıştırılır. Düz basotect melamin antibakteriyel olduğu için özellikle hastane, okul gibi vb. hassas mekanlarda tercih edilen bir malzemedir.

Düz Basotect Melamin Sünger Kullanım Alanları

Hastane, odyo kabini, okul, reji odası, atış poligonu, ses kayıt odası, müzik odası, prova odası, piyano odası, bateri odası, enstrüman - çalgı odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, disco - bar, jeneratör kabini, kompresör odası, makine dairesi, kazan dairesi, soğutma grubu, hidrofor odası, konser salonu, düğün salonu, tekne motor kabini, ensdüstriyel alanlar, mekanik tesisat uygulamaları, akustik düzenleme ve ses yalıtımı istenen yerlerde.

Düz Basotect Melamin Sünger Özellikleri

  • Antibakteriyel özellikte bir süngerdir.
  • Akustik süngerler sınıfına girmektedir.
  • Yanmaz özellikte bir süngerdir.
  • Ateşle temasında erimez ve damlacık oluşturmaz.
  • Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
  • Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir.
  • ISO kalite belgesi mevcuttur.
  • Yanmazlık standartlarına göre üretilmiştir.
  • Ses yutum katsayısı yüksektir.

Tekno Foam Akustik İzolasyon Malzemeleri San. Tic .Ltd. Şti.

Gürültü izolasyonu, akustik ses yalıtımı sektöründe faaliyet gösteren firmamız her zaman daha yeni ürünleri sizlere sunabilmek adına araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır. İlk olarak amacımız doğru ürünlerin en uygun maliyetler ile uygulanması ve maksimum performans alınmasını sağlamaktır. Sadece malzeme satışını değil uygulamalarını da gerçekleştirdiğimiz bu ürünlerin tamamı sertifikalı ve gerekli kalite belgeleri mevcut ürünlerdir.