Anasayfa
Ofis İrtibat : 0216 557 61 90
İstanbul - Türkiye

Sertifikalı Yanmaz Ses İzolasyon Süngerleri

Ses izolasyon süngeri yapı ve mekanlarda oluşan gürültü kaynaklı problemlerin önlenmesi amaçlı duvar, tavan ve zeminlerde uygulanmaktadır.

 • Müzik Stüdyoları - Akustik mekanlarda ses izolasyonu sağlamak amaçlı kullanılabilmektedir.
 • Toplantı Salonları -Toplantı ve konferans salonlarında iç mekan ses yalıtımı uygulamaları.
 • Makine Daireleri - Yüksek gürültü oluşturan jeneratör gibi makinelerin yalıtımlarında süngerler kullanılabilmektedir.

zemin ses izolasyonu duvar ses izolasyonu

 

Ses İzolasyon Süngeri

Ses İzolasyon Süngeri: Hava ve titreşim kaynaklı oluşan gürültü, rahatsız edici seslerin geçiş kaybına uğratılması ve sönümlenmesi için duvarlarda, tavanlarda ve zeminlerde kullanılabilen ses izolasyon süngerleri alçıpan arası, tuğla arası, çelik - ahşap duvar profillerinde uygulanabilmektedir. Tüm Ürünleri İncele

bondex sünger

Bondex Ses İzolasyon Süngeri

Yüksek yoğunlukta olması sayesinde alt ve yüksek frekanslı gürültülerin ses geçiş kaybına uğratılmasında yapı ve mekanların tüm bölgelerinin kaplanması sonucu belli bir derecede ses izolasyonu sağlamaktadır.
akustik sünger

Yanmaz Akustik İzolasyon Süngeri

Açık gözenekleri sayesinde gürültü sönümleme ve ses yutumu sağlayan özel üretilmiş poliüretan veya melaminden üretimi yapılmakta olan yanmaz, alev almaz ses izolasyon süngerleridir. Farklı desenlerde ve kalıplarda üretimleri yapılabilmektedir.
basotect melamin

Basotect Melamin Akustik Köpük

Antibakteriyel ve yanmaz özellikte olan bu ürünümüz melaminden imal edilen basotect adı verilen özel 1. sınıf Alman Basf firmasından ham madde temini gerçekleştirilerek üretilmektedir.
tekno touch

Renkli Ses İzolasyon Süngeri

Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda renkli, desenli olarak göze hoş gelen akustik süngerler üretimine başladık. Farklı ebatlarda farklı renklerde melamin veya poliüretandan üretimi yapılabilmektedir.

Ses İzolasyon Süngerleri Nedir ve Nerelerde Kullanılır

article 1

Ses izolasyon süngerleri, istenmeyen ve rahatsız edici gürültüleri izole edebilmek için uygulanan malzemelerdir. Bu malzemelerde alternatif çeşitler sunulmaktadır. Farklı yoğunluk, kalınlık ve ebatlarda üretilmektedir. Mekanlarda göre ve seslerin şiddetlerine göre farklı malzemeler kullanılmaktadır.

Ses izolasyon uygulaması tavan, zemin ve duvarlara yapılmaktadır. Ses izolasyon süngerleride tavan ve duvarlara uygulanabilen malzemelerdir. Ses geçişlerinin engellenmesinde ve akustik düzenleme sağlanmasında ses izolasyon süngerleri kullanılmaktadır. Ses problemlerinin ortadan kaldırılabilmesinin tek yolu ses yalıtım ve akustik düzenleme uygulaması yaptırmaktır.

Ses yalıtımında kullanılacak malzeme dikkatle seçilmelidir. Kesilecek seslerin şiddetlerine göre kullanılacak malzemenin belirlenmesi, yoğunluğu ve kalınlığı önemli konulardır. Doğru seçilmiş malzemenin uygulanması ile ses geçişleri engellenebilmektedir. Günümüzde ses yalıtımınında yaygınlaşması ile ses izolasyon süngerleri hemen hemen her mekanda ve alanda kullanılabilen malzemelerdir.

 

Ses İzolasyon Süngerleri Nerelerde Kullanılır

Evlerde, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, konser salonu, enstrüman - çalgı odası, bateri odası, piyano odası, televizyon stüdyoları, radyo stüdyoları, prova odası, disco - bar, kompresör odası, makine dairesi, jeneratör odası, hidrofor odası, ofis, çağrı merkezi, toplantı salonu, ev sinema odası, sinema salonu, kazan dairesi, tekne motor kabini gibi ve benzeri mekanlarda kullanılmaktadır. Kısaca ses izolasyon süngeri her alanda ve mekanda kullanılabilmektedir.

 

Ses İzolasyon Süngerleri

 • Rebonded Bondex Süngerpan
 • Bariyerli Sünger
 • Basotect Melamin Sünger
 • Düz Akustik Sünger
 • Yumurta Akustik Sünger
 • Piramit Akustik Sünger
 • Labirent Akustik Sünger
 • Spesiyal Akustik Sünger

Yeni Ürünlerimiz

 • Bondex Ses İzolasyon Süngeri

  Rebonded Bondex Süngerpan, atık sünger ve kumaş parçacıkalrının geri dönüşümünden üretilmektedirler. 120 ve 150 DNS yoğunluklarda üretimi gerçekleştirilen bondex süngerpan müşteri talebi doğrultusunda istenilen yoğunluk ve kalınlıklarda üretimi gerçekleştirilebilmektedir.

  Devamını oku...  
 • Akustik Yumurta Viyol Yanmaz Köpük

  Yüzeyi viyol yumurta profiline sahip akustik ses absorbe sağlayan yanmaz özellikte 1. sınıf ham maddeler ile üretimi yapılan akustik üründür. 90 kg/m3 yoğunluğa kadar üretimi sağlanabilmektedir.

  Devamını oku...  
 • Spesiyal Akustik Yanmaz Ürün

  Standart olarak 35-38 mm kalınlık olarak üretimi yapılabilen yüzeyi oval şeklinde olan yepyeni bir akustik sünger. Yine yanmazlık belgesi bulunan bu ürünün plakaları 100cm*100 şeklinde yapışkanlı veya yapışkansız olarak yapılabilmektedir.

  Devamını oku...

Tekno Foam Akustik İzolasyon Malzemeleri San. Tic .Ltd. Şti.

Gürültü izolasyonu, akustik ses yalıtımı sektöründe faaliyet gösteren firmamız her zaman daha yeni ürünleri sizlere sunabilmek adına araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır. İlk olarak amacımız doğru ürünlerin en uygun maliyetler ile uygulanması ve maksimum performans alınmasını sağlamaktır. Sadece malzeme satışını değil uygulamalarını da gerçekleştirdiğimiz bu ürünlerin tamamı sertifikalı ve gerekli kalite belgeleri mevcut ürünlerdir.